Pres Sistem Bağlantı Parçaları

Pres Sistem Bağlantı Parçaları

Comisa Press baskı bağlantı parçaları sistemi tamamen Comisa tarafından tasarlanmış, geliştirilmiş, üretilmiş ve test edilmiştir. Pratiklik, sürat ve mutlak güvenlik kavramlarını birleştirmek istedik, rakorun doğru kurulumunun derhal kontrolünü sağlayan Press Control sistemine de ayrıca teşekkür borçluyuz. Az işlemle montöre sızdırmaz ve kalıcı bir bağlantı yapma imkanı sağlanmaktadır. Comisa Press bağlantı parçaları genel olarak sıhhi tesisat ve duvar içi ısıtma sistemlerinin gerçekleştirilmesinde kullanılmaktadır.

 

A) Pirinç gövde en 12165 CW617n / en 12164 CW617n: rakoru “figür” olarak karakterize eden kısımdır. Bağlantı dizaynı ise Comisa Press sistemini temsil eder ve projeyi ifade etmektedir.
B) Özel epDM-peroksit karışımdan gerçekleştirilen iki O’Rings: rakor profili iki adet O ring öngörmektedir. İşlevleri çok katmanlı borunun termal genleşmesini telafi etmek ve dolayısıyla gerek sıcak gerekse soğuk su geçişinde rakorun mükemmel derecede sızdırmaz olmasını sağlamaktır.
C) aisi 304 din en 10088-2 Paslanmaz çelik döner silindir presleme aletinin presleme işlemini üzerinde gerçekleştirdiği kısımdır. Paslanmaz çelik döner silindir bir kez kez deforme olduğunda ne hemen ne de daha sonra eski formuna geri döndürülemez. Geri dönülmezlik durumunu engellemek için paslanmaz çelik döner silindir çözünürleştirme işlemine tabi tutulmuştur.
D) Klipsli halka şeffaf plastik malzemeden: paslanmaz çelik silindiri pirinç gövde ile birleştirmekte ve çok katmanlı boru ile rakorun pirinç gövdesi arasında bir boşluk oluşturarak son derece tehlikeli galvanik akımların yayılmasını engellemektedir. Klipsin biçimi sayesinde borunun alüminyum katmanı asla rakor ile temas etmez. Klipsin biçimi ayrıca TH kelepçesi ile benzersiz bir örtüşme sağlar.

SİSTEM ÖZELLİKLERİ

 

KURULUM HIZI
Comisa Press baskı bağlantı parçaları çok az deneyimli personel tarafından da çok az işlemle mükemmel bir şekilde monte edilebilir. Tarafımızdan tedarik edilen talimatları izlemek yeterli olacaktır. Sonuç gibi zaman tasrrufu da garanti edilir.

 

KULLANIM PRATİKLİĞİ
Rakorlarımız, tesisatçının herhangi bir montaj işlemi yapmasına gerek kalmadan derhal kurulum için hazırdır; rakor ambalaj içinde tamamen pre-monte şekilde bulunmaktadır. Döner hazneyi tutan plastik mandal TH tipte sabitleme kelepçesinin tam olarak doğru konumlandırılmasını sağlar. Kurulum için gerekli olan az sayıdaki işlem, şekil ve boyut aralığı Comisa Press rakorlarında kullanım partikliği sağlamaktadır.

MUTLAK GÜVENLİK
Comisa Pres Evo rakorları ile donatılmış Press Control sistemi bazı muhtemel preslenmemiş bağlantıların derhal tespit edilmesini de sağlar. Sistemin, 4,5 bara kadar test basıncı ile deneme çalıştırması esnasında Comisa Pres Evo rakorları hemen kayıp sağlayarak müdahale edilmesi gereken rakorun derhal saptanmasını sağlar. Bu özellik sadece Comisa Press rakorları üzerinde DVGW tarafından omologasyon almıştır.

 

ÇOK YÖNLÜLÜK
Comisa kendi Comisa Press serisi bağlantı parçalarını TH tipi mengenelerlr eşleştirmek için geliştirmiştir. Bununla birlikte Comisa Press Evo rakorlarını, bağdaşabilirliği test edilmiş diğer profiller ile de sıkıştırmak mümkündür.